דוכיפת הוצאה לאור
קיצור: גם אנחנו...וכל השאר!

שי חורב

קיצור: גם אנחנו...וכל השאר!

ספר זה מהווה המשך לקודמו "אנחנו...וכל השאר!", רחב יותר בהצגת הדמויות החולקות אותו, על קשריהן הענפים והמקומות שתפסו בצמרת פירמידת ההיררכיה הישראלית.
כפי שכבר ציינתי בספר הראשון, ראשיתה של האליטה הפוליטית באותם פעילים שהגיעו ארצה על מנת להגשים חלום, וליצור כאן חברה חדשה.
כורח הנסיבות הביא אותם לדבוק האחוד בחברו, זאת על מנת שיוכלו להתמודד מול התלאות והפגעים. וקשר זה הלך והתחזק, כאשר העוצמה המשותפת שהופעלה על מנת לשרוד, הפכה במהרה לכח, שתכליתו לצבור עמדות השפעה.
ואותם הוזים וחולמים הבינו במהרה את משמעות העוצמה שניתנה בידיהם, ולמדו להשתמש בנתיבי ההשפעה והכח, אותם חצבו בראשית ימיהם כאן, לתועלתם ולשימור עוצמתם.
שיכבה זו של מקבלי ההחלטות, השכילה להתחלק בעוצמה ובשררה עם מקורבים-נאמנים, הקשורים לרוב בקשר דם. ואם הצליח גורם "זר" להסתנן אל הצמרת הסגורה, ידעו חברי האליטה להעבירו אל צידם, לרוב באמצעות קשרי תועלת, תקציבים וכבוד, ואפילו בקשרי חיתון, והוא נבלע באליטה.
"התמונה המשפחתית" הציגה אז, וממשיכה להציג גם כיום את אותם בעלי השפעה בתחומי העשיה הפוליטיים, הכלכליים והתרבותיים, אשר המחזיקים בידיהם את המונופול על העוצמה, ונהנים מן היתרונות וההישגים שהשלטון, ועמו הכח הפוליטי, מעניקים להם.
בספר זה, המהווה המשך וגם קיצור לקודמו, נמצא הרחבה במספר המשפחות, בכמות האישים ובתחומי עיסוקיהם.

» חזרה לקטלוג

כל הזכויות שמורות © דוכיפת הוצאה לאור, 2023